chewiest ایران لهستان لهستان ایتالیا

chewiest: ایران لهستان لهستان ایتالیا والیبال ایتالیا تیم ملی والیبال مربع مازندرانی

گت بلاگز علمی پزشکی هفت روش راحت جهت جلوگیری از گرمازدگی در هوای گرم

هوای داغ تابستان بسیاری از مردم را دچار گرمازدگی می‌کند و متخصصان طب سنتی معتقدند که مصرف شربت سکنجبین جهت رهایی از گرمازدگی این روز‌ها بسیار بافایده هست.

هفت روش راحت جهت جلوگیری از گرمازدگی در هوای گرم

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیکگروه علمی پزشکی کلوب خبرنگاران؛ هوای داغ تابستان بسیاری از مردم را دچار گرمازدگی می کند و متخصصان طب سنتی معتقدند که مصرف شربت سکنجبین جهت رهایی از گرمازدگی این روز ها بسیار بافایده است.
در اینجا چند توصیه جهت جلوگیری از گرمازدگی توصیه شده است است:
استفاده از عناب و شکر
برای برطرف گرمازدگی بهتر است عناب را در آب جوشانده و با کمی شکر به صورت خنک میل کنید. همچنین خوردنی های سرد و تر مانند گل بنفشه، خاکشیر، هندوانه و تخم خیارین (خیار، کدو، هندوانه و خربزه) نیز توصیه می شود. البته عالی ترین دارو جهت برطرف گرمازدگی دم کرده عناب و زرشک است که همراه با مقداری شکر میل می شود.
استفاده از خاکشیر یخ زده و شربت آب لیمو

عبارات مهم : استفاده

استفاده از خاکشیر یخ زده و شربت آب لیمو جهت جلوگیری از گرمازدگی موثر هست. جهت جلوگیری از اسهال و تأثیر خنکی، خاکشیر باید به شکل یخ زده یا همراه خرده یخ مصرف شود، در غیر این صورت ملین و اسهال آور هست.
با توجه به گرمی و آلودگی هوا، مصرف آب لیمو نیز به علت داشتن ویتامین C که دارای خاصیت ضدعفونی کننده هست، توصیه می شود و نیاز است هر دو روز یک بار، یک عدد لیمو در آب مصرفی استفاده شود.
استفاده از تـخم شـربتی
تخم شربتی در حقیقت دانه گیاه ریحان است که به علت داشتن ترکیبات لعاب دار به صورت محلول در آب (شربت) استفاده می شود. لعاب این دانه ها بعد از جذب آب، به صورت ژله ای در می آید که می تواند جهت برطرف عطش مورد استفاده قرار گیرد. تخم شربتی در طب سنتی کشور عزیزمان ایران به عنوان برطرف کننده التهابات دستگاه تناسلی و مجاری ادرار کاربرد بسیار داشته هست.
استفاده از بـه لیــمــو
به لیمو گیاهی به صورت درختچه است که از برگ آن استفاده می شود. این گیاه از قدیم در طب سنتی کشور عزیزمان ایران به عنوان آرام بخش، ضد تشنج، ادرارآور، برطرف کننده سرگیجه و تپش قلب مورد استفاده بوده و در حال حاضر نیز از آن استفاده می شود.
استفاده از هندوانه
هندوانه یک میوه تابستانی لطیف، آبدار، خنک کننده، آرام بخش و مسکن التهابات درونی است که اصولا جهت برطرف عطش در اوج گرمای تابستان مصرف می شود و مورد پسند بسیاری از مردم هست.
طبیعت هندوانه سرد و تر است و جهت افراد گرم مزاج بسیار مطلوب هست. مربای پوست هندوانه جهت برطرف حرارت بدن، برطرف تشنگی و گرمازدگی بسیار بافایده هست.
استفاده از گلاب جهت افراد گرمازده
بنابر اعلام دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران، جهت معالجه اشخاص گرمازده، عالی ترین راه خوراندن گلاب همراه با مقداری یخ هست، به قدری که باعث استفراغ شده است و صفرا را خارج کند. نوشیدن گلاب خنک، گرمی درون را از بین می برد و بدن را تقویت میکند. بوییدن گلاب جهت تقویت قلب و برطرف بیهوشی و تقویت حواس باطنی بافایده هست.
چند توصیه مهم راجع به گرمازدگی
هنگام گرمازدگی از گرفتن دوش آب سرد به جهت ایجاد شوک، از قرار گرفتن در معرض باد مستقیم کولر به علت ایجاد عفونت های تنفسی و از نوشیدن سریع مایعات بسیار سرد به جهت به هم خوردن اوضاع سیستم ایمنی و گوارشی بدن خودداری کنید.
با استفاده از حوله خنک در بدن فرد گرمازده، وی را به حالت طبیعی بازگردانید. میوه هایی مانند آلبالو، خیار و هندوانه نقش به سزایی در تنظیم درجه حرارت بدن دارند.
از آنجا که فرد گرمازده اشتهای زیادی جهت خوردن آب سرد و یخ دارد، باید وی را تشویق کرد تا به تدریج و آهسته مایعات را بنوشد تا معده وی دچار جنبش و درد نشود.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: استفاده | جلوگیری | هندوانه | استفاده | هندوانه | گرمازدگی | تابستان | گرمازدگی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog