chewiest ایران لهستان لهستان ایتالیا

chewiest: ایران لهستان لهستان ایتالیا والیبال ایتالیا تیم ملی والیبال مربع مازندرانی

گت بلاگز اخبار حوادث آتش در چادر زلزله‌زدگان

در حالی که استفاده از وسایل گرمایشی برقی در چادرهای اسکان موقت زلزله زدگان غرب کشور گسترش یافته، در بعضی مواقع زیاد کردن بار کابل های توزیع برق موجب بروز اتصالی

آتش در چادر زلزله‌زدگان

آتش در چادر زلزله زدگان

عبارات مهم : زلزله

در حالی که استفاده از وسایل گرمایشی برقی در چادرهای اسکان موقت زلزله زدگان غرب کشور گسترش یافته، در بعضی مواقع زیاد کردن بار کابل های توزیع برق موجب بروز اتصالی و یا آتش گرفتن کابل ها و در نهایت بروز آتش سوزی در چادرها می شود.

به گزارش تسنیم، دهستان قلعه شاهین نام دهستانی در بخش مرکزی شهرستان سرپل ذهاب در استان کرمانشاه هست. این دهستان نیز همچون بسیاری از دهستانهای استان کرمانشاه در زلزله اخیر دچار خسارت های فراوانی شد و ساکنان آن، اکنون در چادرها سکونت دارند.

آتش در چادر زلزله‌زدگان

خبرگزاری تسنیم پنجم آذرماه گزارشی با عنوان “”هیترهای برقی” معضل تازه برق رسانی به مناطق زلزله زده” انتشار داده است که در این گزارش به زیاد کردن بار شبکه ناشی از استفاده همزمان از هیترهای برقی در چادرهای مناطق زلزله زده و همچنین خطرات استفاده از وسایل گرمایشی برقی اشاره شده است بود.

در کمال تأسف، این هشدار در بعضی نقاط استان زلزله زده کرمانشاه به وقوع پیوست و بعضی چادرها در اثر زیاد کردن بار بیش از ظرفیت کابل های برق کشیده شده است بین چادرها، دچار آتش سوزی شدند.

در حالی که استفاده از وسایل گرمایشی برقی در چادرهای اسکان موقت زلزله زدگان غرب کشور گسترش یافته، در بعضی مواقع زیاد کردن بار کابل های توزیع برق موجب بروز اتصالی

در تصویر زیر چادری که به طور کلی سوخته در دهستان قلعه شاهین دیده می شود که طعمه حریقی شده است که از اتصال کابل های برق شروع شده است بود.

وسایل گرمایشی که در مشکل دسترسی به سوخت هایی از قبیل گاز یا نفت سفید در چادرها، خطرآفرین بودن استفاده از این نوع سوخت ها و سهولت دسترسی به برق در چادرها، از نوع برقی تهیه شده است اند، بار مهم تأمین گرمایش مردم مناطق زلزله زده را بر دوش دارند.

از اینرو با زیاد کردن سرمای هوا در این مناطق، شاهد رشد مصرف وسایل گرمایشی برقی و به تبع آن شاهد رشد مصرف برق هستیم. در این بین بیشترین مصرف برق را وسایلی چون هیترهای برقی دارند. وسایلی که گرمایشی مطلوبی را تأمین می کنند ولی مصرف برق آنها بسیار زیاد است و بعضاً زیاد کردن بیش از حد بار در کابل های توزیع برق موجب بروز آتش سوزی می شود.

آتش در چادر زلزله‌زدگان

واژه های کلیدی: زلزله | استفاده | کرمانشاه | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog