chewiest ایران لهستان لهستان ایتالیا

chewiest: ایران لهستان لهستان ایتالیا والیبال ایتالیا تیم ملی والیبال مربع مازندرانی

گت بلاگز آذربایجان شرقی تخصیص 2 میلیارد ریال جهت تکمیل زباله گاه مرکزی هریس

فرماندار هریس از تخصیص 10 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات متمرکز جهت تکمیل زباله گاه مرکزی این شهرستان خبرداد.

تخصیص 2 میلیارد ریال جهت تکمیل زباله گاه مرکزی هریس

به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ صابر تقویمی در جلسه مدیریت پسماند و مخاطرات زیست محیطی این شهرستان افزود: 2 میلیارد ریال هم به دهیاری های روستاهای گیلدیر وآرباطان جهت تکمیل لندفیل آرباطان تخصیص داده شده است یافته است.

وی، سرعت بخشی در تکمیل زباله گاه مرکزی این شهرستان را خواستار شد و افزود: با توجه به سفارش خرید اقلام موردنیاز جهت این پروژه و20هزارمترمکعب خاکبرداری در این طرح ، شهرداری ها و بخشداری های تابعه موظفند طبق قوانین و آیین نامه های موجود پسماند شهری و روستایی را مدیریت کرده و به صورت کامل بهداشتی در این مرکز دفع کنند.
وی، با اشاره به اینکه طرح تفکیک از مبدا زباله یکی از راه های مهم در کم کردن تولید زباله و دفع پسماند است ، گفت: با توجه به گردشگرپذیر بودن این شهرستان، زیرساخت های مورد نیاز در این خصوص باید فراهم شود.
تقویمی، بر ضرورت حفظ محیط زیست جهت تامین امنیت بهداشتی مردم تاکید کرد و از مدیران ادارات و شهرداری های مسئول خواست قوانین مربوط را رعایت و گزارش اقدام های انجام شده است را به فرمانداری ارائه کنند.
وی، نیازسنجی مناسب در خصوص هزینه های تفکیک از مبدا، خرید جعبه پسماند وهمچنین انتقال ودفن پسماندهای شهری وروستایی را در جهت میزان همکاری شهرداران ودهیاران مهم خواند.
فرماندارهریس ازنحوه مدیریت ورود فاضلاب شهری به رودخانه ها وآلودگی آب سد پارام انتقاد کرد و اهتمام جدی ادارات مربوطه جهت برطرف این معضل زیست محیطی را خواستار شد.
وی، از انباشت و دفع غیراصولی و پراکندگی زباله های شهری شهرهای، هریس، بخشایش، کلوانق، زرنق و دهیاری های تابعه در مسیر بزرگراه ها و دِه ها انتقاد کرد و برخورد جدی اداره محیط زیست با متخلفان را مهم دانست.
تقویمی، صیانت از محیط زیست و منابع آب و خاک و بهداشت عمومی جامعه را از اهم وظایف ادارات ذیربط دانست و ادامه داد: باید با هرگونه کوتاهی در این امر خطیر برخورد جدی انجام شود.
وی، با تاکید بر تکمیل طرح لندفیل آرباطان به عنوان مرکز دفع بهداشتی پسماندهای روستایی این شهرستان، ساماندهی و تجمیع دامداری ها جهت تامین بهداشت و سلامت مردم، ارتقای سطح دامداری ها از سنتی به نیمه صنعتی و استفاده از شیر جمع آوری شده است در واحدهای تولیدی لبنی واقع در شهرک صنعتی بیلوردی را خواستار شد.
تقویمی همچنین بر دفن متمرکز زباله های روستایی تاکید کرد و افزود: با توجه به مصوبه کارگروه مدیریت پسماند استان روستاهای تا شعاع 50 کیلومتری می توانند از محل دفن زباله شهرها با هماهنگی شهرداران استفاده کنند.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با فعالان محیط زیست و منابع طبیعی که فرمودند ‘حفظ محیط زیست یک وظیفه ملی است’ گفت: مسئله محیط زیست یک مسئله فرابخشی بوده و می بایستی تمامی دستگاه ها و ارگان ها دست به دست هم داده و در حفظ محیط زیست همکاری مورد نیاز را داشته باشند.
انتهای پیام/خ

واژه های کلیدی: زباله | مدیریت | فرماندار | هریس | تخصیص 2میلیاردریال | تکمیل | زباله گاه مرکزی | آذربایجان شرقی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog